Gaukite iki 5000 eurų 4mėn. nemokamai ↓

Kodėl paskolos iš žmonių yra pigesnės?

Žmonės, kurie skolinasi tarpusavio skolinimo platformose, nėra oficialūs skolintojai. Jie yra investuotojai, investuojantys į tokias finansines priemones, todėl kitiems asmenims yra lengviau skolintis mažesnėmis palūkanų normomis. Tokiu atveju laimi abi sandorio pusės. Fizinis asmuo, pats besikreipiantis dėl paskolos, gali nurodyti, kokią palūkanų sumą jis nori mokėti už paskolą. Tuo tarpu investuotojai (skolintojai) mato realaus laiko paskolų paraiškas tarpusavio skolinimo platformoje ir gali nuspręsti, į kurias paskolas verta investuoti. Kadangi vartotojai gali nustatyti, kokias palūkanas jie mokėtų, jiems tampa lengviau gauti paskolą.

Tokiu atveju vienpusių paskolų platformose daugiau nei vienas asmuo skolina fiziniam asmeniui, prašydamas iš žmonių vienos ar kitos paskolos sumos. Kai atsiranda nauja paskolos paraiška, bendrą paskolos sumą gali sudaryti daugybė skirtingų smulkių paskolų. Trumpai tariant, vieną paskolą gali rinkti daugybė skirtingų investuotojų, kurie yra užsiregistravę pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje.

Visa tai sukuria daug palankesnes sąlygas kreditus gauti norintiems žmonėms. Asmenys, besinaudojantys virtualiomis skolinimo platformomis, gali kreiptis dėl įvairių rūšių paskolų. Kai kuriems vartotojams reikia trumpalaikių ir mažesnės vertės paskolų, o kiti siekia ilgalaikės paskolos internetu, kurios suma yra daug didesnė. Be abejo, greitosios paskolos vienpusėse platformose labai skiriasi. Greitos paskolos, kurias suteikia kredito bendrovės, paprastai turi labai aukštas palūkanų normas. Tuo tarpu tarpusavio skolinimo platformose žmonės gali skolintis kur kas pigiau ir daug palankesnėmis sąlygomis, net ir trumpesnėms.