Gaukite iki 5000 eurų 4mėn. nemokamai ↓

Žmonių paskolos tarpusavio skolinimo platformose

Daugelį metų skolinimasis iš žmonių atrodo daug patrauklesnis skolinimosi būdas. Žmonių paskolos šiomis dienomis siūlomos tarpusavio skolinimo platformose, todėl bet kuris asmuo gali kreiptis dėl paskolų internetu. Lietuvoje yra daugybė skirtingų tarpusavio skolinimosi platformų, todėl vartotojai turi daug platesnes galimybes skolintis. Žinoma, iki šiol kai kurie žmonės paskolas tiesiogiai sieja tik su oficialiais skolintojais, tokiais kaip greitųjų kreditų bendrovės, kredito unijos ir komerciniai bankai. Tačiau akivaizdu, kad tarpusavio skolinimo platformų populiarumas šiandien yra ypač didelis. Tokiu atveju trumpalaikės ir ilgalaikės paskolos internetu gali būti teikiamos daug palankesnėmis sąlygomis.

Pirmoji mūsų šalies tarpusavio skolinimo platforma pasirodė 2014 m. Tai daugeliui tautiečių gerai žinoma „FinBee“ platforma. Netrukus po jo įsteigimo Lietuvoje buvo sukurta vis daugiau savitarpio skolinimo platformų, kuriose žmonės vis dar gali skolintis. Tarpusavio skolinimo platforma gali būti apibūdinta kaip virtualus tarpininkas tarp skolintojo ir skolininko. Pats tarpusavio skolinimo platformos operatorius nėra kreditorius. Jis paskolų neduoda. Platformos operatorius turi atlikti administracinius veiksmus.

Žinoma, tarpusavio skolinimo platformų istorija yra daug senesnė. Daugiau nei prieš dešimtmetį pirmoji tokio pobūdžio platforma pasirodė Anglijoje. Anglų kalba paskolos iš žmonių, dirbančių tarpusavio skolinimo platformose, yra vadinamos „peer-to-peer“. Kadangi operatorius neskolina, finansiniai sandoriai (ty paskolų suteikimas ir gavimas) vyksta tarp fizinių asmenų. Bendradarbiavimo paskolų platformos operatorius yra atsakingas už tai, kad kiekvienas asmuo, besikreipiantis dėl paskolos, būtų tinkamai įvertintas. Tai reiškia, kad klientų mokumas visada įvertinamas pagal jų oficialias mėnesines pajamas, turimus finansinius įsipareigojimus, asmeninę kredito istoriją ir kitą svarbią informaciją. Fizinių asmenų mokumo įvertinimo procedūra yra analogiška bet kurio mūsų šalies oficialiojo kreditoriaus tvarkai. Todėl visi, kurie nori naudotis tarpusavio skolinimo platforma, turėtų būti mokūs ir turėti gerą asmeninę kredito istoriją - priešingu atveju kelias paskolos gavimui su bloga kredito istorija yra uždarytas.